KRUMBY MIKROFIBER TORKDUK
0 kr
139 kr
Vår torkduk har hög absorberingsförmåga samtidigt som den är skonsam mot lacken.Torkduken är av premium mikrofiber från Korea och med den senaste Twisted Loop-teknologin som ger dig torkegenskaper som ej var tänkbar.Torkduken är enkelsidig och helt luddfri och utrustad med en mjuk kant.
Användningsområden:
Designad att torka all ytor snabbare mer noggrant och mer skonsamt än traditionella torkdukar.Drar snabbt bra fukt och vatten från ytan och in i torkduken.Snabbtorkande.Luddfri och runda hörn.Mikrofiber i AA-kvalitet 70/30 blandning av koreansk mikrofiber.Säker att tvätta i tvättmaskin.
Storlek:
50x60cmVikt: 600GSM
Skötselråd:
Tvätta mikrofiberduken i helst 40 grader och tillsätt flytande tvättmedel.Använd INTE sköljmedel.Låt sedan mikrofiberduken självtorka.För att ge tillbaka fluffigheten till mikrofiberduken kan man torktumla duken på ett "luftningsprogram" som inte tillför värme.